fbpx
# 04Tem

Hangi Burç Hangi Tatil Tarzını Tercih Etmeli?

Tanıştığımız insanlarla sohbetlerimize konu edindiğimiz burçlarla tatil zevkleri doğru orantılı olabilir mi? Günlük yaşamımızda sık sık sohbetlerimizde yer verdiğimiz burçlar karakterlerimize ve duygu durumumuza yön vericidir.

Peki, burçların tatil planlarımıza etkisi nedir? Hem burçlardan hem de bağdaştırdığımız tatil tarzından bahsedelim.

Öneri listemiz güzel bir tatil sürprizi yapmak isteyenlere oldukça faydalı olacaktır.

 

Astroloji sırasına göre Burçlar ve Tatil Zevkleri:
Aslan Burcu/ Lüks ve Konforlu Tatil: Day & Night Connected Club Belek

Yaşamlarında lüks kavramını seven Aslanlar için seyahat oldukça önemli.

Onların bir tatilden beklentisi her ihtiyaçlarının karşılandığı, konforlu ve lüks olanaklara sahip bir tatildir. Bu yüzden de lüks tatil otellerini tercih ederler ve tatile çıkarken eğlenceleri için her fırsatı değerlendirirler. Onlar için olacaksa en iyisi olmalıdır. Sessizlikten uzak bir tatil tercih eden Aslan burçları gecesi gündüzü eğlence dolu bir seyahati tercih edeceklerdir.

 

Yengeç Burcu/ Ev Huzurunda Tatil: Armas Green Fuğla Beach

Duygusal yengeç burçları hem evlerine düşkünlükleri hem de geçmişe bağlılıklarıyla bilinirler. Bu sebeple de Yengeçleri mutlu edebilmek için iki formülü iyi bilmeniz gerekiyor.

Bunlardan biri gideceğiniz yerin bir yaşanmışlık, tarihi miras taşıyan bölge olması diğeri ise ev huzurunda bir otel olmalıdır.

Yengeç burçlarıyla gündüzleri tarihi yerleri gezip, akşamları da deniz kenarında yemek yiyebileceğiniz bir otelde konaklamayı düşünmelisiniz.

 

Koç Burcu/ Farklı Deneyimleri Keşfetmek İster: Trans Atlantik Hotel & Spa

 

Hareketli ruhlarıyla girdikleri ortamın enerjisini yükseltmeleriyle bilenen Koç burçları; yerinde duramayan burçlardandır. Onların sevebileceği tatil planları da kesinlikle günlük yaşamlarından çok farklı olmalıdır. Farklılık ve yenilikle beslenirler. Koçlar daha önce gitmedikleri yeni yerlere gitmekten ve içerisinde hareketli aktiviteler olan tatillerden çok hoşlanırlar. Onlarla rafting, kayak, dağcılık, yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerlere gidebilir hatta eğlencesiyle ön planda olan otellerde yaşamları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşatabilirsiniz.

 

Boğa Burcu/ Lüks & Doğa Tatili: Amara Club Marine Nature

Çevrenizde bir Boğa burcu varsa onu kesinlikle tanırsınız. Fikirleri ve davranışlarını ön planda tutarak yaşayan burçlardandır. Boğa burçları yemek kadar rahatına da düşkünlerdir, tatile çıkarken de bu iki özellik onlar için oldukça önemlidir. Gidecekleri yerde yemekler güzelse, konforluysa ve doğa içinde bir otelse, onlardan keyiflisi yoktur. Dinlenmeyi severler. Denize hayranlardır. Yani Boğa burçları; manzaralı bir otelde sakin bir tatili severek tercih ederler.

 

 

İkizler Burcu/ Çok Yönlü Bir Otel Mutluluk Sebebi: Armas Labada

İkizler burcunun en bilenen özelliği değişken yapılarıdır. Bir duygu durumunu yaşarken aynı anda farklı bir çok duyguyu da yaşıyor olabilirler. Bu sebeple de ikizler burcuyla tatile giderken birkaç farklı tatil planı yapmanız gerekebilir. Çünkü İkizler burçları tıpkı kendileri gibi çok yönlü bir seyahat ve tatil arayışındadırlar.

Yani sessiz, sakin bir otele gitmektense onların fazlasıyla eğlenecekleri, aktivite dolu bir otel tatili tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz otel bölgesinde de gezebileceğiniz yer sayısı fazla olmalı. Sessiz ve sakin bir otel tercihi yerine, onların yepyeni  yerler keşfedebileceği bir tatil tercih edebilirsiniz. Günlerinizi farklı rotalardan oluşan bir tatil planı çizerek İkizleri mutlu edebilirsiniz.

 

Başak Burcu/ Temiz Hava ve Huzurlu Tatil Günleri: Armas Saray

Yola çıkmadan önce her şeyi ölçüp biçmeden hareket etmeyen Başak burçları tatil planlarında da aynı tutumlarını sürdürürler. Onlar tatillerini uzun uzun her aşamasını planlamayı çok sevdikleri için çoğunlukla son dakika tatil planları onları mutsuz eder. Her detayını önceden araştırdıkları tatilin ise doğa içerisinde, bol yürüyüş, spor ve temiz hava barındıran sakin yerler olması ilk tercihleridir. Konakladıkları otelin hijyen standartlarının üzerinde ve temiz olması çok önemlidir.

 

Terazi Burcu/ Eğlenceli ve Keyifli Tatil: Armas Kaplan Paradise

Terazi burçları dışa dönük karakterleri ve sosyal olmalarıyla sevilir.

İşte bu özelliklerinden dolayı tatil planlarını yaparken her zaman aileleri ya da arkadaş gruplarıyla birlikte olmayı tercih ederler. Aynı zamanda rahatına düşkünlükleriyle de bilinen Teraziler için konforsuz bir otel eziyettir. Onlar daha çok her şey dahil otellerin, hareketli gece hayatının ve bol bol alışveriş yapabilecekleri dükkanların olduğu bölgelerde mutlu olurlar.

 

 

Akrep Burcu/ Sakin ve Huzurlu Tatil Ortamı: Armas Prestige

 

Terazilerin aksine Akrep burçları yalnız olmayı daha çok severler. Tutkulu yapısı ile ön plana çıkan Akrepler nerede sakin bir tatil geçirebileceklerse oraya giderler. Kendilerine zaman ayırabilecekleri, kafa dinleyebilecekleri bir tatil köyü havasında oteller onların favori tatil mekanlarıdır. Yani çılgın partilerle dolu bir tatil plan yaptıysanız bu konuda size ayak uydurmak istemeyeceklerinden emin olabilirsiniz.

 

Yay Burcu/ Egzotik Yerler ve Farklı Yerler: Armas Gül Beach

Eğer bir Yay burcu tanıyorsanız onun ağzından defalarca seyahatle ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur. Çünkü onlar için seyahat etmek adeta bir yaşam biçimi, bir tutkudur. Özellikle farklı kültürler tanıyacakları, çeşitli bit egzotik yerlere merak duyan Yayları daha önce hiç görmediği, yepyeni şeyler öğreneceği, daha önceden gitmediği bir tatil bölgesine götürerek dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz.

 

Oğlak Burcu/ Tarih ve Doğa İç İçe Tatil Heyecanı: Armas Termal

İş hayatına düşkün Oğlak burçlarını tatile ikna etmek biraz zor olabilir. Onları uzaklaştırabilecek sebepler bellidir, yenilik ve keşfedilecek tatil bölgeleri. Gittikleri tatil bölgesinde mutlaka bir şeyler öğrenebilecekleri doğal güzellikler veya tarihi duraklar olmalıdır. Tatil köyü tarzında samimi otelleri lüks otellere tercih ederler.

 

Kova Burcu/ Plansız Tatilleri Severler: Armas Beach

Özgür ruhlu Kovalar için tatilde de bağımsız hareket etmek çok önemlidir. Eğer bir tur tatili hayal ediyorsanız, kova burçlarının bundan memnun kalmayacağına emin olabilirsiniz. Daha çok kendi planlarına göre vakit geçirmeyi, deniz istediğinde deniz, havuz istediğinde havuza girebileceği bir tatil onlar için daha uygundur.

 

Balık Burcu/ Denize Sıfır Tatil Severler: Armas Bella Sun

Adı üzerinde Balık burcu tam bir su burcudur. O yaz ya da kış fark etmeden her zaman denize yakın olmak ister. Kışın denize giremese bile deniz kenarında yiyeceği bir yemek onu mutlu edecektir. Tüm bunların yanı sıra romantik olma özelliğine de sahip olan Balıklar, tatillerinde mutlaka romantik bir detay ararlar. Gittikleri yerde odalarının manzaralı olması ya da gevşeme olanağı bulabileceği SPA hizmetleri varsa bu burcun favori tatil yeri işte orasıdır.